oferty

Co to jest HD TUNE?

HDTune to narzędzie do optymalizacji wydajności dysku twardego. Domyślne skanowanie potrwa wieczność, ale może być używane do wykrywania uszkodzonych sektorów, a nawet do wykrywania temperatury dysku. HDTune jest dostępny dla systemów Windows 2000, XP, Vista i Windows 7. Posiada ikonę w zasobniku systemowym, która pokazuje temperaturę dysku i daje możliwość ręcznego dostosowania.

Darmowa wersja
Wersja HD Tune Free to świetny sposób na przetestowanie funkcjonalności dysku twardego. Działa zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi dyskami twardymi, dyskami SSD i kartami pamięci. Program posiada cztery zakładki, które zapewniają szybki dostęp do ważnych informacji o dysku twardym. W pierwszej zakładce HD Tune uruchamia test porównawczy. W następnej zakładce możesz zobaczyć podstawowe informacje o swoim dysku. Na karcie Kondycja można wyświetlić atrybuty Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology (SMART) dysku. W ostatniej zakładce możesz wykonać skanowanie błędów.

Darmowa wersja HD Tune jest dostępna dla systemu Windows i jest bezpłatna. Przeprowadza zestaw testów w celu określenia wydajności dysku twardego i dostarcza raport z analizy. Informuje również o rozmiarze dysku twardego, szybkości transferu i wykorzystaniu procesora. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i zapewnia ogólny przegląd stanu dysku twardego.

Testy wydajności
Testy wydajności HD Tune zapewniają użytkownikom przegląd wydajności ich dysku twardego. Program dostarcza informacji o szybkości i szybkości transferu urządzenia pamięci masowej. Jest to mierzone w megabajtach na sekundę. Użytkownicy mogą zmienić ustawienia testu porównawczego, aby poprawić szybkość systemu, zmieniając szybkość transferu i rozmiar bloku. HD Tune dostarcza również użytkownikom informacji o wykorzystaniu procesora i temperaturze dysku.

Darmowa wersja HD Tune jest przydatna, aby dać wyobrażenie o tym, jak szybki jest dysk. Przeprowadza różne testy w celu sprawdzenia błędów i skanuje dysk w poszukiwaniu błędów. Dodatkowo program pobiera S.M.A.R.T. informacje z dysku twardego, które są często zgłaszane przez BIOS podczas uruchamiania. Informacje te mogą pomóc w ustaleniu, czy dysk twardy jest uszkodzony lub działa prawidłowo.

MĄDRY. informacje o stanie zdrowia
Aby utrzymać dysk twardy w dobrym stanie, możesz monitorować jego stan zdrowia. Należy jednak zdawać sobie sprawę z ograniczeń S.M.A.R.T. technologia. Chociaż technologia nie jest idealna, jest to świetny sposób na zidentyfikowanie uszkodzonych dysków i wymianę ich, zanim awaria doprowadzi do utraty danych. Ważne jest, aby wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych danych przed ich utratą oraz monitorować stan dysków w komputerze.

Informacje dostarczone przez S.M.A.R.T. zawiera wartości, progi i flagi. Jeśli jedna lub więcej z tych wartości przekroczy próg, dysk może być bliski awarii. Co więcej, dysk może mieć inne problemy. W takich przypadkach warto rozważyć alternatywne urządzenie pamięci masowej lub dysk zastępczy.

Narzędzie do skanowania błędów
Narzędzie do skanowania błędów HD Tune to prosty w obsłudze program, który może wykryć uszkodzone sektory na dysku twardym. Jego interfejs z zakładkami ma cztery główne sekcje: test porównawczy, karty informacji i kondycji oraz karta skanowania błędów. Pierwsza zakładka pokazuje podstawowe informacje o napędzie. Następna zakładka zawiera informacje o atrybutach samomonitorowania dysku, a ostatnia zakładka to Skanowanie błędów.

HD Tune Pro to niezależne od sprzętu narzędzie, które może zweryfikować stan dysku twardego. Może między innymi skanować w poszukiwaniu błędów, przeglądać status SMART i sprawdzać uszkodzone bloki. Obsługuje również szybkie skanowanie, umożliwiając wykonanie skanowania za pomocą kilku kliknięć. Narzędzie HD Tune Pro może pomóc w diagnozowaniu i naprawie dysków twardych w oparciu o szereg kryteriów, w tym liczbę sektorów, ich wiek i stan.

HD Tune do pobrania: https://programy.net.pl/program,hd-tune.html